ادوات صنعت پرشین

فروش انواع قطعات صنعتی ،بلبرینگ ، تسمه و قطعات لاستیکی

به اشتراک گذاری این محصول در شبکه های اجتماعی

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

اورینگ

O-ring

اورینگ نوعی درزبند مکانیکی برای آب بندی با سطح مقطع O شکل است. اورینگ‌ها اغلب از جنس الاستومر و دارای سطح مقطعی گرد می‌باشند. طراحی رایج اورینگ به گونه‌ای است که در یک شیار نشسته و در طی فرایند مونتاژ بین دو یا چند قسمت فشرده شده و سبب ایجاد یک آب‌بند مکانیکی در میان قسمت‌ها می‌شود. اورینگ ها می توانند به صورت استاتیک یا داینامیک مورد استفاده قرار بگیرند و  اورینگ یکی از رایج ترین واشرها در طراحی ماشین ها است زیرا ارزان هستند، بسیار ساده هستند، مطمئن هستند و نصب آسانی دارند. آنها مي توانند ده ها مگاپاسکال (هزاران اسب بخار) فشار را تحمل کنند.

اورینگ

اورینگ O-RING نوعی واشر مکانیکی برای آب بندی با سطح مقطع O شکل است. اورینگ ها را می توان به صورت استاتیک یا دینامیکی استفاده کرد. کاربردهای دینامیکی آن شامل شفت پمپ های دوار و پیستون سیلندر هیدرولیک است.اورینگ ها یکی از رایج ترین واشرها در طراحی ماشین هستند زیرا ارزان، بسیار ساده، قابل اعتماد و نصب آسان هستند. آنها می توانند ده ها مگاپاسکال (هزاران اسب بخار) را تحمل کنند.اورینگ ها را می توان با اکستروژن، قالب گیری تزریقی، پرس یا قالب گیری انتقالی ساخت. عموماً این قطعه برای جلوگیری از نشتی بین دو سطح فلزی یا غیرفلزی استفاده می شود، اما علت نشتی می تواند مایعاتی مانند آب، روغن، بنزین باشد که از آن جلوگیری می کند، همچنین می تواند هوا، گاز، بخار باشد، این قسمت در علاوه بر جلوگیری از نشتی، کاربردهای دیگری مانند شکاف بین دو سطح یا واشر بین دو قطعه صنعتی یا غیر صنعتی دارد. به علاوه انتخاب سایز صحیح O-RING نقش مهمی در عملکرد آن دارد که با توجه به شرایط کاری انتخاب می شود.

اورینگ چیست؟

این یک واشر مکانیکی است که برای آب بندی استفاده می شود. برش این واشر به شکل حرف انگلیسی O است. این اورینگ ها به صورت استاتیک و پویا تولید می شوند. در حالت دینامیک، این حلقه های O را می توان در بخشی از شفت پمپ دوار یا پیستون های سیلندر هیدرولیک استفاده کرد. از آنجایی که O-RING ها بسیار کم هزینه هستند، به طور گسترده در خودروها استفاده می شوند. لازم به ذکر است که نصب O-RING ها نیز ساده بوده و قادر به تحمل فشار بالا نیز هستند.

انواع اورینگ ها و کاربرد آن ها:

 

اورینگ های NR یا SBR : این  O-RING ها در برابر کشیدگی و پارگی بسیار مقاوم هستند.

اورینگ های نیتریل  NBR  : O-RING های نیتریل می توانند مقاومت خوبی در برابر انواع روغن های معدنی، گریس ها و حرارت داشته باشند. آنها همچنین قادر به مقاومت در برابر سایش و پارگی هستند.

اورینگ های HNBR : این O-RING ها همچنین قادر به مقاومت در برابر سایش، فشار بالا و روغن هستند.

وایتون Viton: مقاومت فیزیکی و حرارت بالا در برابر فشار و روغن ها، اسیدها، بنزین، آب کلردار،  حلقه های اورینگ ویتون می توانند فشار و دما یا وزن فیزیکی بالا را تحمل کنند. آنها همچنین قادر به مقاومت در برابر مواد مایع مانند اسید، بنزین هستند.

FFKM :پرفلورو الاستومر که به نام کالرز هم شناخته میشود، مقاومت شیمیایی عالی در برابر هر نوع ماده شیمیایی، اسید با تحمل حرارت تا 400 درجه

EPDM: مقاومت در برابر اوزون، آب و اسیدها و آب شور دریا

سیلیکون : مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا و رنگ پذیری خوب و مصارف بهداشتی، پزشکی و غذایی و هوای 200 تا 300 درجه فارنهایت

فلوروسیلیکون : مقاومت حرارتی و برودت بالا و مقاوم در برابر بنزین

ACM وAEM : در برابر حرارت و روغن داغ مقاوم هستند

هایپالون و کلروپن : مقاوم در برابر انواع گازها

اورینگ های کالرز : این حلقه های اورینگ می توانند در برابر مواد شیمیایی و اسیدها در دمای 400 درجه مقاومت کنند.
EPDM  – این O-ring می تواند موادی مانند اسید، آب و حتی آب نمک دریا را تحمل کند.

اورینگ های پلی اورتان : O-RING های پلی اورتان قادر به مقاومت در برابر CO2 و همچنین سایش و تغییر شکل هستند. این اورینگ ها در سیلندرها، شیرها و اتصالات هیدرولیک استفاده می شوند.

فلوروسیلیکون :  با درجه حرارت بالا و مقاومت در برابر سرما و مقاومت در برابر بنزین

جنس اورینگ

در هنگام خرید O-RING اگر بخواهیم نوع با کیفیت آن را بشناسیم کافی است O-RING را کمی کشش دهیم، در صورتی که سطح آن به حالت اولیه خود برگردد و شکل خود را تغییر ندهد به این معنی است که O-RING اصل و نسوز است لازم به ذکر است که سایر O-RING ها در هنگام کشیده شدن دارای نقص و سوراخ بوده و حالت اولیه خود را نیز از دست می دهند. O-RING های اصلی و مرغوب هنگام کار با موادی مانند سوخت گازوئیل، مایعات و روغن ها کیفیت خود را از دست نمی دهند و حالت نرم خود را حفظ می کنند اما O-RING های معمولی پس از مدتی خشک و شکننده می شوند

ویژگی های اورینگ

تمام قسمت هایی که با مایعات و گازها در تماس هستند باید آب بندی شوند تا هیچ ماده ای از آنها فرار نکند. روش های اتصال عبارتند از جوشکاری ، ماشینکاری و لحیم کاری. حلقه آب بندی عنصری نرم است که بین دو ماده سخت قرار می گیرد و عملیات آب بندی را انجام می دهد.  O-RING های پلاستیکی مایعات تراکم ناپذیر با کشش سطحی بالا هستند . هنگامی که فشار به صورت مکانیکی یا با سیال هیدرولیک اعمال می شود، این عنصر از داخل جعبه پرکننده عبور می کند و از ورود مایع جلوگیری می کند که سفتی را تضمین می کند.

کاربرد اورینگ

O-RING ها را می توان در کاربردهای استاتیکی (از جمله آب بندی و جلوگیری از نشت مایعات یا بنزین، هوا، گاز و غیره) یا کاربردهای دینامیکی (از جمله شفت پمپ های دوار و پیستون های سیلندر هیدرولیک) که در آن جابجایی نسبی بین قطعات و O- وجود دارد استفاده کرد. همچنین در بسیاری از قطعات مانند هیدرولیک، پنوماتیک، کاربردهای خلاء، صنعت اتصال ، صنعت خودرو و مهندسی مکانیک.
انواع تجهیزات صنعتی
در صنعت نفت و گاز، پتروشیمی و پالایشگاه
در استفاده از آب و فاضلاب، تامین آب
در صنعت خودرو و لوازم خانگی
کارخانه های سیمان

خرید اورینگ

در خرید باید به جنس توجه کنیم . جنس O-RING با توجه به شرایط کار انتخاب می شود، متریال این قطعه را می توان از NBR، SBR ، Nr، لاستیک EPDM، سیلیکون ، ویتون ، PBR  انتخاب کرد . O-RING های سیلیکونی دارای بو و سطح نامطبوع هستند و در صورت عدم درمان پس از عمل سفید می شوند . O-RING های WHITEON وزن مخصوص بالاتری دارند و کمی برگشت پذیر هستند و همچنین Nr، SBR، EPDM، NBR  و مواد دیگر از روی ظاهرشان قابل تشخیص نیستند.
O-RING ها معمولاً برای جلوگیری از نشت مواد (با قرار گرفتن بین دو سطح فلزی یا غیرفلزی) یا ایجاد لقی بین دو سطح یا به عنوان واشر بین دو قطعه صنعتی یا غیر صنعتی استفاده می شوند. عملکرد آب بندی O-rings با تغییر شکل مقطع زمانی که در محفظه مربوطه قرار می گیرد و فشرده می شود، حاصل می شود. حلقه آب بندی را می توان به صورت شعاعی یا محوری در فضای نصب آن فشرده کرد.                                                                                                                                                                                                                                                                                          جهت دریافت آخرین قیمت با ما تماس بگیرید                                                                                                                                                           02136870635

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

0

سبد خرید شما

0
Subtotal: ۰ تومان
No products in the cart.
ساماندهی
اینماد