ادوات صنعت پرشین

فروش انواع قطعات صنعتی ،بلبرینگ ، تسمه و قطعات لاستیکی

به اشتراک گذاری این محصول در شبکه های اجتماعی

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

ایکس رینگ

X-RING

ایکس رینگ

ایکس رینگ X-RINGS که با نام QUAD-RINGS نیز شناخته می شود، نوعی واشر آب بندی است. طراحی چند لوبی و سطح آب بندی دوگانه این نوع واشرها آنها را برای طیف وسیعی از کاربردهای دینامیکی و استاتیک در ابزار و تجهیزات صنعتی مناسب می کند. این ویژگی همچنین باعث کاهش احتمال سایش بر روی X-Ring و در نتیجه عمر مفید و طلایی آن می شود. نوع طراحی X-ring برای آب بندی شبیه O-ring است، اما در X-ring با تقسیم ناحیه آب بندی به دو قسمت کوچک، فشار آب بندی از طرفین تقریباً از بین می رود، بنابراین X-ring می تواند قدرت را کاهش دهد. برای شروع کار جنس این قطعه که معمولاً الاستومر است بسته به کاربرد می تواند از لاستیک NBR، ویتون،  EPDM، CR یا سیلیکون ساخته شود. حلقه های x سیلیکونی زمانی استفاده می شوند که دما تا 180 درجه سانتیگراد افزایش یابدNBR X-Rings.  در روغن های صنعتی و سیستم های روانکاری استفاده می شود. بعلاوه حلقه های ایکس الاستومری وایتون در محیط های شیمیایی، حرارتی، روغنی و … کاربرد دارند. حلقه های X لاستیک اتیلن پروپیلن در انواع آب نمک اسیدی و قلیایی با سختی بالا استفاده می شود.

ایکس رینگ چیست؟

X-rings  همچنین به عنوان مهر و موم مربع شناخته می شود، می تواند در طیف گسترده ای از مهر و موم های استاتیک و دینامیک استفاده شود. در کاربردهای معکوس، طرح X-Ring چهار لوب از خرابی پیچ جلوگیری می کند و در کاربردهای چرخشی از تخریب و جمع شدگی جلوگیری می کند . طراحی 4 لوب یا 4 تکه در مقایسه با اورینگ های استاندارد دو سطح آب بندی را فراهم می کند. آب بندی دوبل برای آب بندی بهتر و کارآمدتر به نیروی کمتری نیاز دارد. این کاهش نیرو به معنای اصطکاک کمتر و عمر آب بندی بیشتر است. خطوط جداکننده X-ring بین لول ها دور از سطح مهر و موم قرار دارند، بنابراین مشکلات نشتی اغلب به دلیل سطح ناهموار خط جداکننده است، همانطور که روی اورینگ دیده می شود ، که آن را از بین می برد . طراحی منحصر به فرد ایکس رینگ امکان استفاده از آن را هم در شیارهای باریکتر و هم در شیارهای حلقوی عرض استاندارد می دهد.

کاربرد ایکس رینگ

  • تولید X-Rings به صورت سفارشی و غیر استاندارد X-Rings نیاز به طراحی، قالب گیری و زمان بیشتری دارد.
  • در نیتریل NBR و لاستیک FKM Viton در اندازه های استاندارد مطابق با AS568 ایالات متحده موجود هستند.
  • استفاده از مهر و موم حلقه ایکس و چهار حلقه ایکس برای کاربردهایی که نیاز به کاهش اصطکاک دارند.
  • برای حرکات رفت و برگشتی یا نوسانی با سرعت کم که در آن حلقه های O خم شده اند توصیه می شود.
  • اصطکاک کمتری نسبت به اورینگ ها و حلقه های مربعی ایجاد می کند.
  • X-rings با طراحی شیار و اندازه های O-ring قابل تعویض است.
  • مانند اورینگ ها در اندازه های استاندارد و سفارشی موجود هستند.
  • برای فشارهای > 500 psi توصیه نمی شود.

جنس ایکس رینگ

جنس این قطعه که معمولاً الاستومر است بسته به نوع کاربرد می تواند از لاستیک نیتریل، ویتون، لاستیک اتیلن پروپیلن، کروم، لاستیک سیلیکونی ساخته شود. حلقه های x سیلیکونی زمانی استفاده می شوند که دما تا 180 درجه سانتیگراد افزایش یابد. ایکس رینگ  NBR در روغن های صنعتی و سیستم های روانکاری استفاده می شود. ضمناً این قطعه با الاستومر وایتون در محیط های شیمیایی، حرارتی، روغنی و … استفاده می شود. حلقه های X لاستیک اتیلن پروپیلن در انواع آب نمک اسیدی و قلیایی با سختی بالا استفاده می شود.

متریال ایکس رینگ X-ring

Materials :
Viton – NBR – HNBR – EPDM – ACM
AEM – Silicon – Fluorsilicone –
PTFE – Encapsulated FEP O-Ring
Special materials :
Kalrez (FFKM) – Chemraz – Simriz – Markez
FMVQ – PFAA

مزایای ایکس رینگ

صفحه آب بندی دوگانه، طراحی چند لبه زاویه آب بندی بهتری نسبت به اورینگ های استاندارد ارائه می دهد. طول عمر بیشتر، به دلیل طراحی سطح چند ضلعی حلقه های ایکس، رینگ X برای آب بندی مناسب نیازی به فشار قوی ندارد و در نتیجه ساییدگی آن کم است و این باعث می شود که طول عمر قطعه افزایش یابد و هزینه های نگهداری کمترشود. جلوگیری از شکست مقطع مارپیچ X-ring یک آب بندی پایدار ایجاد می کند و هنگامی که در شیار و تحت فشار در عملکردهای دینامیکی قرار می گیرد، مقاومت بیشتری نسبت به اورینگ ارائه می دهد و کمتر آسیب می بیند. نشتی کمتر – خطوط جداکننده حلقه X در حفره ای بین گوشه ها به دور از سطوح حساس آب بندی قرار می گیرند که از نشتی جلوگیری می کند و آب بندی خوبی ایجاد می کند. روانکاری بهبود یافته – شیارهای روی قطر داخلی و خارجی این نوع دیسک‌ها صاف می‌مانند و در نتیجه سایش و اصطکاک کمتر و عمر محصول بیشتر می‌شوند. نیروی کمتر، مهر و موم بهتر – نیروی نفوذ کمتر و فشار کاری کمتر، Ring – X را به انتخابی ایده آل برای کاربردهای رفت و برگشتی تبدیل می کند. محل قرارگیری خوب – حلقه های X به خوبی در شیارهای O-ring استاندارد در بیشتر کاربردها قرار می گیرند. البته در برخی موارد ممکن است شیار نیاز به اصلاح داشته باشد تا بهتر جا بیفتد. قطعات لاستیکی X-ring از مواد ویتون، روغن، اکریلیک، فلوروسیلیکون، سیلیکون ساخته شده اند.

یکی دیگر از مزایای X-Rings این است که آنها تا 75٪ سریعتر از سایر مهر و موم ها هستند. آنها به نیروی کمتری در راه اندازی نیاز دارند و به لطف چهار نقطه پشتیبانی، از طریق کنترل موثر ضخامت لایه، از دست دادن روان کننده به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

X-Rings یک حلقه X چهار لوبی که اصطکاک و کشش را کاهش می دهد و جایگزین شیارهای O-ring است. از آنجایی که چهار قسمت دارد به آن حلقه چهار گلبرگ نیز می گویند. X-ring  در انواع مهر و موم های استاتیک و دینامیکی استفاده می شود که مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار و انبساط ایجاد می کند. X-ring بهترین مهر و موم برای کاربردهای چرخشی یا رفت و برگشتی با فشار کم است زیرا کشش و اصطکاک را در مهر و موم های چرخشی و پیچشی کاهش می دهد.                                                                                                                                                                                                جهت دریافت آخرین قیمت با ما تماس بگیرید.                                                                                                                                                 02136870635

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

0

سبد خرید شما

0
Subtotal: ۰ تومان
No products in the cart.
ساماندهی
اینماد