ادوات صنعت پرشین

فروش انواع قطعات صنعتی ،بلبرینگ ، تسمه و قطعات لاستیکی

به اشتراک گذاری این محصول در شبکه های اجتماعی

Telegram
WhatsApp

وی سیل

[wc_ps]

از مهم ترین کاربرد های وی رینگ در سیستم آب بندی میتوان  جلوگیری آن  از گرد و خاک، نشتی آب و بعضی از پودر های درشت در سیستم را نام برد.  این امر سبب افزایش راندمان دستگاهها هیدرولیکی و پنوماتیکی میشود . میتوان اظهار داشت وی رینگ یا وی سیل در یک قطعه آب بندی نیست ولی میتواند قطعه های اصلی آب بندی را تقویت و حمایت کند تا بهره وری بیشتری داشته باشند.

وی سیل

یکی از مهمترین کاربردهای V-seal  در سیستم آب بندی، جلوگیری از ورود گرد و غبار، نشت آب و برخی پودرهای درشت به داخل سیستم می باشد. این امر باعث بهبود کارایی دستگاه های هیدرولیک و پنوماتیک می شود. می توان بیان کرد که V-ring یا V-seal بخشی از قسمت آب بندی نیست، اما می تواند قطعات اصلی آب بندی را تقویت و پشتیبانی کند و عملکرد آنها را افزایش دهد.

وی سیل چیست؟

وی سیل ها چیزهای به ظاهر ساده ای هستند، اما در واقع قطعات پیچیده و دقیقی هستند.مدارهای هیدرولیک نمی توانند فشار روغن مورد نیاز را بدون استفاده از وی سیل حفظ کنند.علاوه بر این، وی سیل ها از ورود آلاینده ها به سیستم جلوگیری می کنند.

مزایای وی سیل :

  • وی سیل را می توان به آرامی برای کاهش فشار اولیه در سیستم فعال کرد.
  • شرایط نیروی گریز از مرکز را تحمل می کند.
  • به دلیل لاستیک بودن آن، در هنگام مونتاژ می تواند کشیده شود.

انواع وی رینگ:

  • VA
  • VS
  • VL

به طور کلی،  وی سیل به دو صورت عمل می کند:
استاتیک: درزگیرها از نشت روغن از اجزای ثابت جلوگیری می کنند.
دینامیک: درزگیرها از نشت روغن از قطعات متحرک جلوگیری می کنند.

انواع وی سیل بر اساس نوع و شکل طبقه بندی

وی سیل ها بر اساس نوع و شکل طبقه بندی می شوند. انواع v- seal به شرح زیر است:

حلقه Oیا اورینگ

اورینگ ها رایج ترین مهر و موم ها در تجهیزات هیدرولیک صنعتی هستند و از لاستیک مصنوعی ساخته می شوند.آنها به دو صورت استاتیک و دینامیک استفاده می شوند.اما به دلیل فرسودگی در محورهای چرخشی از آنها استفاده نمی شود. این مهر و موم ها در یک شیار بین دو سطح قرار می گیرند و فشرده می شوند.سطح اورینگ های مورد استفاده در قطعات دینامیکی باید صاف باشد. در کاربردهای فشار استاتیک و فشار بالا باید از حلقه راهنما استفاده شود.حلقه های راهنما معمولا از پنبه، چرم، پلاستیک مصنوعی یا لاستیک ساخته می شوند.

وی سیل U و V

پک های U و Vپک مهر و موم های دینامیکی هستند.آنها از چرم، لاستیک طبیعی یا مصنوعی، پلاستیک یا سایر مواد U و V شکل ساخته شده اند.این آب بند ها معمولاً روی پیستون، انتهای میله پیستون و محور پمپ نصب می شوند تا از نشت روغن جلوگیری شود.لبه آنها تحت فشار است به طوری که فشار روغن لبه بسته بندی را به سطح می راند. یک سد قوی در برابر نشت روغن ایجاد میکنند.

مهر بند شعاعی

کاسه های نمدی در واقع شکل تغییر یافته ای از کاسه های U و V شکل هستند. یک فنر در اطراف لبه لاستیکی برای فشار دادن لبه به سطح تعبیه شده است و لبه بیرونی آن فلزی است. با فشار داخل کیس برای رفع آن نصب می شود. این مهر و موم ها دینامیک هستند و معمولاً بر روی محورهای چرخشی و با لبه رو به روغن نصب می شوند. گاهی اوقات از کاسه های نمدی دو لبه برای جلوگیری از نشت روغن در دو جهت مخالف استفاده می شود.

مهر و موم لبه و مهر و موم فلنج

بسته های لبه و فلنج مهر و موم های پویا هستند، آنها از چرم، لاستیک مصنوعی، پلاستیک یا مواد دیگر ساخته شده اند. آنها معمولاً در پیستون ها و میله های پیستون استفاده می شوند. دراز کردن لبه این مهر و موم ها از نشت روغن جلوگیری می کند.

مهر و موم مکانیکی

آب بندی های مکانیکی معمولاً از فلز و لاستیک ساخته می شوند و دینامیک هستند. گاهی اوقات قسمت دوار آن از مواد کربنی ساخته شده و با فولاد تقویت می شود. این مهر و موم ها به گونه ای بر روی محور چرخش نصب می شوند که قسمت بیرونی آنها به محفظه متصل می شود. قسمت داخلی آن به محور متصل است.فنر این دو قسمت را کنار هم نگه می دارد. حلقه لاستیکی یا دیافراگم برای ایجاد انعطاف جانبی مهر و موم و حرکت قسمت چرخان آن عمل می کند.

مهر و موم فلزی (O-Ring فلزی)

مهر و موم های فلزی مشابه رینگ های پیستون موتور از نوع دینامیکی هستند. آنها از فولاد ساخته شده اند. این مهر و موم برای پیستون و میله پیستون استفاده می شود. دو نوع مهر و موم فلزی وجود دارد. در آنهایی که خاصیت فنری ندارند، نشت روغن زیاد است. اما مهرهای فلزی که خاصیت فنری دارند نشتی روغن متوسطی دارند. با این حال، هنگامی که مهر و موم های فلزی دقیق نصب می شوند، نشت روغن کاهش می یابد و برای عملیات در دمای بالا مناسب هستند.

بسته بندی گلند

از پدهای فشرده سازی نیز به صورت پویا استفاده می شود. آنها از پلاستیک، آزبست، پنبه با لایه های لاستیکی یا فلزات انعطاف پذیر به شکل حلقه های منفرد یا حلقه های جامد ساخته شده اند. کاربرد این نازل ها مشابه پکینگ های U و V است. بسته بندی تخلیه برای کاربردهای کم فشار مناسب است و روانکاری آنها مهم است. زیرا در صورت خشک شدن، احتمال خراشیدگی سطح قطعات متحرک وجود دارد.

واشر

ساده‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نوع آب‌بندها واشرهایی هستند که کاربرد استاتیکی دارند. آنها از مواد مختلف فلزی و غیرفلزی ساخته می شوند و اشکال مختلفی دارند. واشرها بین سطوح جفت قرار می گیرند و به عنوان مهر و موم عمل می کنند.
وی سیل  با کاربرد گسترده خود در صنعت پنوماتیک توانسته اند کمک قابل توجهی به جلوگیری از ورود گرد و غبار، پاشش آب و روغن از محیط به داخل دستگاه ها داشته باشند که این امر باعث افزایش راندمان دستگاه های هیدرولیک و پنوماتیک شده است. با توجه به ارتفاع و ضخامت لبه ها ، حلقه های V شکل به سه گروه VL، VS  و VA تقسیم می شوند که تقریباً همه آنها عملکرد ثابتی دارند.

V-SEAL به طور کامل از لاستیک ساخته شده است و از یک بدنه و یک لبه مخروطی متصل به بدنه تشکیل شده است بر روی یک شفت نصب می شود و می چرخد. لب بند در مقطع عمود بر محور نصب میشود . محفظه لبه و در عین حال مهر و موم را روی شفت قرار می دهد. وی سیل ها به ظاهر ساده هستند، اما در واقع قطعات پیچیده و دقیقی هستند.مدارهای هیدرولیک نمی توانند فشار روغن مورد نیاز را بدون استفاده از وی سیل حفظ کنند.                                                                                                                                                                                                                                                جهت دریافت آخرین قیمت با ما تماس بگیرید                                                                                                                                      02136870635

تماس بگیرید

ساماندهی
اینماد