ادوات صنعت پرشین

فروش انواع قطعات صنعتی ،بلبرینگ ، تسمه و قطعات لاستیکی

به اشتراک گذاری این محصول در شبکه های اجتماعی

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

پکینگ

PACKING

پکینگ ها سیل هایی متحرک هستند که در زمینه آب بندی پیستون و شافت پمپ ها کاربرد دارند. طرز نصب شان طوری است که فشار سیال لبه آب بند را به دیواره میچسباند و آب بندی را بهتر و کامل تر میکند. برای آب بندی قطعات پمپ  لازم است که حداقل یک بسته از این نوع آب بند را  بکار گرفته شده و چند آب بند را همراه هم در یک شیار قرار داد. همچنین از پکینگ در جک های هیدرولیک و پنوماتیک استفاده می شود. عموما این امر ضروریست که پکینگ هیدرولیک و پکینگ پنوماتیک در مقابل حرارات و فشار و همچنین سایش مقاومت بالایی را دارا باشند. در جک های معمولی پکینگ لاستیکی یا ان بی اراستفاده می گردد.

پکینگ

پکینگ (PACKING) یکی از رایج ترین مهر و موم ها با کاربردهای فراوان است. وظیفه اصلی بسته بندی جلوگیری از نشت مایع در قطعات استفاده شده است. جنس و ساختار بسته بندی بسته به کاربرد آنها معمولاً از لاستیک طبیعی یا مصنوعی ساخته می شود. لاستیک سازی شرکت های زیادی به طور فعال در زمینه تولید و فروش انواع بسته بندی فعالیت دارد.

پکینگ چیست؟

پس از قرار دادن (PACKING) در یک حفره مخصوص آب بندی، توسط پیچ های گلند یا همان شیار ، آب بندی در جهت محوری فشرده می شود. به دلیل حرکت نسبی شفت و پکینگ و به دلیل پلاستیکی بودن پکینگ، نیروی شعاعی ایجاد می شود که باعث تماس (PACKING) با شفت می شود. در عین حال، روان کننده همچنین لایه نازکی از روغن را روی سطح تماس ایجاد می کند که به آن “اثر باربری” می گویند. در فرورفتگی هایی که هیچ تماسی وجود ندارد، یک شیار روغن ایجاد می شود. بنابراین قطعات تماسی و غیر تماسی شکل مارپیچی را تشکیل می دهند که نقش مهمی در جلوگیری از نشت مایع دارد و اساس عملکرد پکن نیز بر اساس همین لایه های نازک و اشکال مارپیچی است.

انواع پکینگ ها :

  • پلینگ های پنوماتیکی
  • تفلونی
  • هیدرولیکی
  • دوطرفه
  • فنردار
  • گرافویل
  •  گرافیتی

 پکینگ پنوماتیک مخصوص فشار باد است. پکینگ هیدرولیک  درابعاد مختلف در جک برای پیشگیری در برابر فشار روغن به کار میرود. وجود پکینگ‌ برای پمپ هیدرولیک ضروری است زیرا در بخش‌هایی از پمپ، ممکن است هوا نشت‌کند یا وارد شود. که با انتخاب یک پکینگ مناسب، می‌توان از سیال درون پمپ محافظت کرده و مانع از ورود هوا به درون پمپ شود.

کاربرد پکینگ

پکینگ ها که معمولا بیشتر در جک های هیدرولیک و پنوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند، قطعاتی هستند که در دسته سیل های متحرک و قطعات آب بندی قرار می گیرند و در صنعت لاستیک سازی برای آب بندی و آب بندی شفت و پیستون پمپ ها و جلوگیری از نشت مایعات (مایعات سمی) می باشند.  وجود پکینگ برای پمپ هیدرولیک ضروری است، زیرا معمولاً مشکل نشتی یا ورود هوا به برخی از قسمت های پمپ وجود دارد. با انتخاب (PACKING) مناسب می توانید از مایع داخل پمپ محافظت کرده و از ورود هوا به داخل پمپ جلوگیری کنید. (PACKING) بسته به نوع کاربرد در اندازه های مختلف و از مواد مختلف تولید می شود. به طوری که در برابر فشار، گرما و همچنین سایش و خوردگی اثربخشی لازم را داشته باشند. بسته بندی ها معمولاً از لاستیک طبیعی و مصنوعی، پلاستیک یا مواد مختلفی مانند NBR، VITON، EPDM، سیلیکون، PTFE، PU، FKM و غیره ساخته می شوند، به عنوان مثال از پکینگ های لاستیکی یا NBR در جک های معمولی استفاده می شود.

ویژگی پکینگ

توانایی تحمل فشار بالا
اصطکاک کم و مقاومت شیمیایی بالا
مقاومت در برابر سایش بالا
ضد زنگ
انتقال حرارت و انتقال گرمای بالا
مقاوم در برابر تغییر شکل
کیفیت بالا
ابعاد دقیق و نصب آسان

پکینگ نوار درزگیر

یک درزگیر همانطور که از نامش پیداست از نوارهایی تشکیل شده است که در داخل شیار و پوسته مهر و موم قرار می گیرند. در آب بندی های تماسی از این نوع آب بند به عنوان ساده ترین راه برای جلوگیری از نشت روغن استفاده می شود و در موتورهایی با سرعت، دما و فشار پایین استفاده می شود. درزگیرهای نواری نیز برای محافظت در برابر گرد و غبار استفاده می شوند، اما برای آب بندی گازها مناسب نیستند. هنگامی که از نوارهای آب بندی برای آب بندی مایعات استفاده می کنیم، هر چه ویسکوزیته بالاتر باشد، آب بندی بهتری دارد. برای سیالات با ویسکوزیته کم مانند نفت سفید، مهر و موم بسیار ضعیف خواهد بود. در صورت استفاده از آب بندی نواری، سرعت شفت باید کمتر از 3 متر در ثانیه باشد. حتی هنگام استفاده از تسمه های با کیفیت بسیار بالا، سرعت شفت نمی تواند از 10 متر بر ثانیه تجاوز کند. البته با سنگ زنی و روغن کاری مناسب سطح شفت، با استفاده از نوارهای آب بندی مرغوب، در برخی موارد می توان در سرعت های تا 20 متر بر ثانیه به آب بندی مناسب دست یافت. دمای این تجهیزات معمولاً بیش از 90 درجه سانتیگراد نیست و فشار کاری برابر با فشار اتمسفر است.

پکینگ گلند سیل

نوع دیگر که کاربرد بیشتری دارد «گلند سیل» نام دارد و در کاربردهای دما و فشار بالا کاربرد دارد. به عنوان مثال، بسته بندی روغن آزبست می تواند مهر و موم مناسب را تا فشار ایجاد کند و دمای 250 درجه سانتیگراد را فراهم می کند. البته این نوع بسته بندی باید در سرعت های پایین استفاده شود. زمانی که از (PACKING) در پمپ آب استفاده می کنیم، سرعت پمپ نباید بیشتر از 6 متر در ثانیه باشد، زیرا این نوع آب بندی ها در برابر خوردگی و سطح تماس شفت و پکینگ و همچنین فشار آن بر روی مقاوم نیستند. شفت بسیار زیاد است و در نتیجه باعث خوردگی شدید می شود. در صورت داشتن فشار کاری بالا، پیچ های دستگاه باید با گشتاور بیشتری بسته شوند تا نیروی آب بندی روی شفت افزایش یابد و در نتیجه از نشتی جلوگیری شود. در این زمان سرعت شفت باید کاهش یابد زیرا سرعت و فشار شفت به یکدیگر مرتبط هستند. در فشار کم می توان سرعت را افزایش داد اما در فشار بالا باید سرعت را تا حدی کاهش داد تا آب بندی در شرایط فشار بالا دچار مشکل نشود. قاعدتاً علت نشتی (PACKING) را باید در دمای بالای ناشی از اصطکاک جستجو کرد که باعث تبخیر یا سوختن برخی از قسمت های پکینگ و نشتی می شود. در چنین مواردی، بسته بندی باید با بسته بندی جدید جایگزین شود. بسته بندی ها بسیار ارزان هستند و در مقایسه با سایر مهرها گزینه ای اقتصادی هستند. با این حال، حجم و وزن بسته بندی بسیار بالاتر از سایر مهر و موم است.

نصب پکینگ

برای تکمیل فرآیند آب بندی، این نوع آب بند باید به گونه ای نصب شود که فشار مایع داخل پمپ، لبه پکینگ را به حفره پکینگ و به دیوار فشار دهد و برای آب بندی قطعات پمپ حداقل، یک بسته از این نوع بسته بندی باید استفاده و مصرف شود. در این حالت باید چندین بسته بندی با هم در یک شیار قرار گیرند.

عملکرد پکینگ

پکینگ ها در جهات یک طرفه و دو طرفه کار می کنند و قابلیت تحمل فشار 250 تا 700 بار را دارند و محل قرارگیری آن در امتداد لبه های داخلی و خارجی نازل در صورتی که لبه های بیرونی در قسمت گردن بلندتر باشد تعیین می شود. و اگر دنده ها در قسمت داخلی بلندتر باشند در قسمت های پیستونی قرار می گیرند. و اگر هر دو لبه داخلی و خارجی متقارن باشند، از هر دو پیستون و گردن استفاده می شود. برخی از بسته بندی ها به صورت خطی هستند، برخی دیگر مرکب به نام چند لایه هستند و برخی دیگر دارای حلقه ای از لاستیک طبیعی (نیتریل) و بخشی از الیاف تقویت شده با لاستیک نیتریل (مانجد دار) هستند. گاهی اوقات یک حلقه نگهدارنده نیز برای تحمل فشار بیشتر به همراه بسته بندی استفاده می شود.

(PACKING) یک قطعه آب بندی متحرک است که به صورت دینامیکی برای آب بندی پیستون ها و شفت پمپ ها استفاده می شود. واشرها معمولاً از لاستیک طبیعی یا مصنوعی ساخته می‌شوند و بسته به جنس، در اندازه‌ها و طول عمر متفاوتی هستند. بسته بندی ها به صورت ردیفی یا چند تکه چیده شده و با الیاف تقویت می شوند. اگر برای تقویت این پکینگ ها از یک حلقه نگهدارنده استفاده شود، مقاومت فشاری آنها افزایش می یابد.                                                                          جهت دریافت آخرین قیمت با ما تماس بگیرید                                                                                                          02136870635

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

0

سبد خرید شما

0
Subtotal: ۰ تومان
No products in the cart.
ساماندهی
اینماد