ادوات صنعت پرشین

فروش انواع قطعات صنعتی ،بلبرینگ ، تسمه و قطعات لاستیکی

نمایش دادن همه 5 نتیجه

اورینگ

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

ایکس رینگ

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

بک آپ رینگ

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

پکینگ

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

وی سیل

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

اورینگ

اورینگ نوعی درزبند مکانیکی برای آب بندی با سطح مقطع O شکل است. اورینگ‌ها اغلب از جنس الاستومر و دارای سطح مقطعی گرد می‌باشند. طراحی رایج اورینگ به گونه‌ای است که در یک شیار نشسته و در طی فرایند مونتاژ بین دو یا چند قسمت فشرده شده و سبب ایجاد یک آب‌بند مکانیکی در میان قسمت‌ها می‌شود. اورینگ ها می توانند به صورت استاتیک یا داینامیک مورد استفاده قرار بگیرند و  اورینگ یکی از رایج ترین واشرها در طراحی ماشین ها است زیرا ارزان هستند، بسیار ساده هستند، مطمئن هستند و نصب آسانی دارند. آنها مي توانند ده ها مگاپاسکال (هزاران اسب بخار) فشار را تحمل کنند.

اورینگ

اورینگ O-RING نوعی واشر مکانیکی برای آب بندی با سطح مقطع O شکل است. اورینگ ها را می توان به صورت استاتیک یا دینامیکی استفاده کرد. کاربردهای دینامیکی آن شامل شفت پمپ های دوار و پیستون سیلندر هیدرولیک است.اورینگ ها یکی از رایج ترین واشرها در طراحی ماشین هستند زیرا ارزان، بسیار ساده، قابل اعتماد و نصب آسان هستند. آنها می توانند ده ها مگاپاسکال (هزاران اسب بخار) را تحمل کنند.اورینگ ها را می توان با اکستروژن، قالب گیری تزریقی، پرس یا قالب گیری انتقالی ساخت. عموماً این قطعه برای جلوگیری از نشتی بین دو سطح فلزی یا غیرفلزی استفاده می شود، اما علت نشتی می تواند مایعاتی مانند آب، روغن، بنزین باشد که از آن جلوگیری می کند، همچنین می تواند هوا، گاز، بخار باشد، این قسمت در علاوه بر جلوگیری از نشتی، کاربردهای دیگری مانند شکاف بین دو سطح یا واشر بین دو قطعه صنعتی یا غیر صنعتی دارد. به علاوه انتخاب سایز صحیح O-RING نقش مهمی در عملکرد آن دارد که با توجه به شرایط کاری انتخاب می شود.

اورینگ چیست؟

این یک واشر مکانیکی است که برای آب بندی استفاده می شود. برش این واشر به شکل حرف انگلیسی O است. این اورینگ ها به صورت استاتیک و پویا تولید می شوند. در حالت دینامیک، این حلقه های O را می توان در بخشی از شفت پمپ دوار یا پیستون های سیلندر هیدرولیک استفاده کرد. از آنجایی که O-RING ها بسیار کم هزینه هستند، به طور گسترده در خودروها استفاده می شوند. لازم به ذکر است که نصب O-RING ها نیز ساده بوده و قادر به تحمل فشار بالا نیز هستند.

انواع اورینگ ها و کاربرد آن ها:

 

اورینگ های NR یا SBR : این  O-RING ها در برابر کشیدگی و پارگی بسیار مقاوم هستند.

اورینگ های نیتریل  NBR  : O-RING های نیتریل می توانند مقاومت خوبی در برابر انواع روغن های معدنی، گریس ها و حرارت داشته باشند. آنها همچنین قادر به مقاومت در برابر سایش و پارگی هستند.

اورینگ های HNBR : این O-RING ها همچنین قادر به مقاومت در برابر سایش، فشار بالا و روغن هستند.

وایتون Viton: مقاومت فیزیکی و حرارت بالا در برابر فشار و روغن ها، اسیدها، بنزین، آب کلردار،  حلقه های اورینگ ویتون می توانند فشار و دما یا وزن فیزیکی بالا را تحمل کنند. آنها همچنین قادر به مقاومت در برابر مواد مایع مانند اسید، بنزین هستند.

FFKM :پرفلورو الاستومر که به نام کالرز هم شناخته میشود، مقاومت شیمیایی عالی در برابر هر نوع ماده شیمیایی، اسید با تحمل حرارت تا 400 درجه

EPDM: مقاومت در برابر اوزون، آب و اسیدها و آب شور دریا

سیلیکون : مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا و رنگ پذیری خوب و مصارف بهداشتی، پزشکی و غذایی و هوای 200 تا 300 درجه فارنهایت

فلوروسیلیکون : مقاومت حرارتی و برودت بالا و مقاوم در برابر بنزین

ACM وAEM : در برابر حرارت و روغن داغ مقاوم هستند

هایپالون و کلروپن : مقاوم در برابر انواع گازها

اورینگ های کالرز : این حلقه های اورینگ می توانند در برابر مواد شیمیایی و اسیدها در دمای 400 درجه مقاومت کنند.
EPDM  – این O-ring می تواند موادی مانند اسید، آب و حتی آب نمک دریا را تحمل کند.

اورینگ های پلی اورتان : O-RING های پلی اورتان قادر به مقاومت در برابر CO2 و همچنین سایش و تغییر شکل هستند. این اورینگ ها در سیلندرها، شیرها و اتصالات هیدرولیک استفاده می شوند.

فلوروسیلیکون :  با درجه حرارت بالا و مقاومت در برابر سرما و مقاومت در برابر بنزین

جنس اورینگ

در هنگام خرید O-RING اگر بخواهیم نوع با کیفیت آن را بشناسیم کافی است O-RING را کمی کشش دهیم، در صورتی که سطح آن به حالت اولیه خود برگردد و شکل خود را تغییر ندهد به این معنی است که O-RING اصل و نسوز است لازم به ذکر است که سایر O-RING ها در هنگام کشیده شدن دارای نقص و سوراخ بوده و حالت اولیه خود را نیز از دست می دهند. O-RING های اصلی و مرغوب هنگام کار با موادی مانند سوخت گازوئیل، مایعات و روغن ها کیفیت خود را از دست نمی دهند و حالت نرم خود را حفظ می کنند اما O-RING های معمولی پس از مدتی خشک و شکننده می شوند

ویژگی های اورینگ

تمام قسمت هایی که با مایعات و گازها در تماس هستند باید آب بندی شوند تا هیچ ماده ای از آنها فرار نکند. روش های اتصال عبارتند از جوشکاری ، ماشینکاری و لحیم کاری. حلقه آب بندی عنصری نرم است که بین دو ماده سخت قرار می گیرد و عملیات آب بندی را انجام می دهد.  O-RING های پلاستیکی مایعات تراکم ناپذیر با کشش سطحی بالا هستند . هنگامی که فشار به صورت مکانیکی یا با سیال هیدرولیک اعمال می شود، این عنصر از داخل جعبه پرکننده عبور می کند و از ورود مایع جلوگیری می کند که سفتی را تضمین می کند.

کاربرد اورینگ

O-RING ها را می توان در کاربردهای استاتیکی (از جمله آب بندی و جلوگیری از نشت مایعات یا بنزین، هوا، گاز و غیره) یا کاربردهای دینامیکی (از جمله شفت پمپ های دوار و پیستون های سیلندر هیدرولیک) که در آن جابجایی نسبی بین قطعات و O- وجود دارد استفاده کرد. همچنین در بسیاری از قطعات مانند هیدرولیک، پنوماتیک، کاربردهای خلاء، صنعت اتصال ، صنعت خودرو و مهندسی مکانیک.
انواع تجهیزات صنعتی
در صنعت نفت و گاز، پتروشیمی و پالایشگاه
در استفاده از آب و فاضلاب، تامین آب
در صنعت خودرو و لوازم خانگی
کارخانه های سیمان

خرید اورینگ

در خرید باید به جنس توجه کنیم . جنس O-RING با توجه به شرایط کار انتخاب می شود، متریال این قطعه را می توان از NBR، SBR ، Nr، لاستیک EPDM، سیلیکون ، ویتون ، PBR  انتخاب کرد . O-RING های سیلیکونی دارای بو و سطح نامطبوع هستند و در صورت عدم درمان پس از عمل سفید می شوند . O-RING های WHITEON وزن مخصوص بالاتری دارند و کمی برگشت پذیر هستند و همچنین Nr، SBR، EPDM، NBR  و مواد دیگر از روی ظاهرشان قابل تشخیص نیستند.
O-RING ها معمولاً برای جلوگیری از نشت مواد (با قرار گرفتن بین دو سطح فلزی یا غیرفلزی) یا ایجاد لقی بین دو سطح یا به عنوان واشر بین دو قطعه صنعتی یا غیر صنعتی استفاده می شوند. عملکرد آب بندی O-rings با تغییر شکل مقطع زمانی که در محفظه مربوطه قرار می گیرد و فشرده می شود، حاصل می شود. حلقه آب بندی را می توان به صورت شعاعی یا محوری در فضای نصب آن فشرده کرد.                                                                                                                                                                                                                                                                                          جهت دریافت آخرین قیمت با ما تماس بگیرید                                                                                                                                                           02136870635

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

ایکس رینگ

ایکس رینگ

ایکس رینگ X-RINGS که با نام QUAD-RINGS نیز شناخته می شود، نوعی واشر آب بندی است. طراحی چند لوبی و سطح آب بندی دوگانه این نوع واشرها آنها را برای طیف وسیعی از کاربردهای دینامیکی و استاتیک در ابزار و تجهیزات صنعتی مناسب می کند. این ویژگی همچنین باعث کاهش احتمال سایش بر روی X-Ring و در نتیجه عمر مفید و طلایی آن می شود. نوع طراحی X-ring برای آب بندی شبیه O-ring است، اما در X-ring با تقسیم ناحیه آب بندی به دو قسمت کوچک، فشار آب بندی از طرفین تقریباً از بین می رود، بنابراین X-ring می تواند قدرت را کاهش دهد. برای شروع کار جنس این قطعه که معمولاً الاستومر است بسته به کاربرد می تواند از لاستیک NBR، ویتون،  EPDM، CR یا سیلیکون ساخته شود. حلقه های x سیلیکونی زمانی استفاده می شوند که دما تا 180 درجه سانتیگراد افزایش یابدNBR X-Rings.  در روغن های صنعتی و سیستم های روانکاری استفاده می شود. بعلاوه حلقه های ایکس الاستومری وایتون در محیط های شیمیایی، حرارتی، روغنی و … کاربرد دارند. حلقه های X لاستیک اتیلن پروپیلن در انواع آب نمک اسیدی و قلیایی با سختی بالا استفاده می شود.

ایکس رینگ چیست؟

X-rings  همچنین به عنوان مهر و موم مربع شناخته می شود، می تواند در طیف گسترده ای از مهر و موم های استاتیک و دینامیک استفاده شود. در کاربردهای معکوس، طرح X-Ring چهار لوب از خرابی پیچ جلوگیری می کند و در کاربردهای چرخشی از تخریب و جمع شدگی جلوگیری می کند . طراحی 4 لوب یا 4 تکه در مقایسه با اورینگ های استاندارد دو سطح آب بندی را فراهم می کند. آب بندی دوبل برای آب بندی بهتر و کارآمدتر به نیروی کمتری نیاز دارد. این کاهش نیرو به معنای اصطکاک کمتر و عمر آب بندی بیشتر است. خطوط جداکننده X-ring بین لول ها دور از سطح مهر و موم قرار دارند، بنابراین مشکلات نشتی اغلب به دلیل سطح ناهموار خط جداکننده است، همانطور که روی اورینگ دیده می شود ، که آن را از بین می برد . طراحی منحصر به فرد ایکس رینگ امکان استفاده از آن را هم در شیارهای باریکتر و هم در شیارهای حلقوی عرض استاندارد می دهد.

کاربرد ایکس رینگ

 • تولید X-Rings به صورت سفارشی و غیر استاندارد X-Rings نیاز به طراحی، قالب گیری و زمان بیشتری دارد.
 • در نیتریل NBR و لاستیک FKM Viton در اندازه های استاندارد مطابق با AS568 ایالات متحده موجود هستند.
 • استفاده از مهر و موم حلقه ایکس و چهار حلقه ایکس برای کاربردهایی که نیاز به کاهش اصطکاک دارند.
 • برای حرکات رفت و برگشتی یا نوسانی با سرعت کم که در آن حلقه های O خم شده اند توصیه می شود.
 • اصطکاک کمتری نسبت به اورینگ ها و حلقه های مربعی ایجاد می کند.
 • X-rings با طراحی شیار و اندازه های O-ring قابل تعویض است.
 • مانند اورینگ ها در اندازه های استاندارد و سفارشی موجود هستند.
 • برای فشارهای > 500 psi توصیه نمی شود.

جنس ایکس رینگ

جنس این قطعه که معمولاً الاستومر است بسته به نوع کاربرد می تواند از لاستیک نیتریل، ویتون، لاستیک اتیلن پروپیلن، کروم، لاستیک سیلیکونی ساخته شود. حلقه های x سیلیکونی زمانی استفاده می شوند که دما تا 180 درجه سانتیگراد افزایش یابد. ایکس رینگ  NBR در روغن های صنعتی و سیستم های روانکاری استفاده می شود. ضمناً این قطعه با الاستومر وایتون در محیط های شیمیایی، حرارتی، روغنی و … استفاده می شود. حلقه های X لاستیک اتیلن پروپیلن در انواع آب نمک اسیدی و قلیایی با سختی بالا استفاده می شود.

متریال ایکس رینگ X-ring

Materials :
Viton – NBR – HNBR – EPDM – ACM
AEM – Silicon – Fluorsilicone –
PTFE – Encapsulated FEP O-Ring
Special materials :
Kalrez (FFKM) – Chemraz – Simriz – Markez
FMVQ – PFAA

مزایای ایکس رینگ

صفحه آب بندی دوگانه، طراحی چند لبه زاویه آب بندی بهتری نسبت به اورینگ های استاندارد ارائه می دهد. طول عمر بیشتر، به دلیل طراحی سطح چند ضلعی حلقه های ایکس، رینگ X برای آب بندی مناسب نیازی به فشار قوی ندارد و در نتیجه ساییدگی آن کم است و این باعث می شود که طول عمر قطعه افزایش یابد و هزینه های نگهداری کمترشود. جلوگیری از شکست مقطع مارپیچ X-ring یک آب بندی پایدار ایجاد می کند و هنگامی که در شیار و تحت فشار در عملکردهای دینامیکی قرار می گیرد، مقاومت بیشتری نسبت به اورینگ ارائه می دهد و کمتر آسیب می بیند. نشتی کمتر – خطوط جداکننده حلقه X در حفره ای بین گوشه ها به دور از سطوح حساس آب بندی قرار می گیرند که از نشتی جلوگیری می کند و آب بندی خوبی ایجاد می کند. روانکاری بهبود یافته – شیارهای روی قطر داخلی و خارجی این نوع دیسک‌ها صاف می‌مانند و در نتیجه سایش و اصطکاک کمتر و عمر محصول بیشتر می‌شوند. نیروی کمتر، مهر و موم بهتر – نیروی نفوذ کمتر و فشار کاری کمتر، Ring – X را به انتخابی ایده آل برای کاربردهای رفت و برگشتی تبدیل می کند. محل قرارگیری خوب – حلقه های X به خوبی در شیارهای O-ring استاندارد در بیشتر کاربردها قرار می گیرند. البته در برخی موارد ممکن است شیار نیاز به اصلاح داشته باشد تا بهتر جا بیفتد. قطعات لاستیکی X-ring از مواد ویتون، روغن، اکریلیک، فلوروسیلیکون، سیلیکون ساخته شده اند.

یکی دیگر از مزایای X-Rings این است که آنها تا 75٪ سریعتر از سایر مهر و موم ها هستند. آنها به نیروی کمتری در راه اندازی نیاز دارند و به لطف چهار نقطه پشتیبانی، از طریق کنترل موثر ضخامت لایه، از دست دادن روان کننده به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

X-Rings یک حلقه X چهار لوبی که اصطکاک و کشش را کاهش می دهد و جایگزین شیارهای O-ring است. از آنجایی که چهار قسمت دارد به آن حلقه چهار گلبرگ نیز می گویند. X-ring  در انواع مهر و موم های استاتیک و دینامیکی استفاده می شود که مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار و انبساط ایجاد می کند. X-ring بهترین مهر و موم برای کاربردهای چرخشی یا رفت و برگشتی با فشار کم است زیرا کشش و اصطکاک را در مهر و موم های چرخشی و پیچشی کاهش می دهد.                                                                                                                                                                                                جهت دریافت آخرین قیمت با ما تماس بگیرید.                                                                                                                                                 02136870635

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

بک آپ رینگ

بک آپ رینگ ها (Backup ring) که یک قطعه نگهدارنده اورینگ می باشند و در فشار بالا کاربرد دارند در هردو حالت استاتیکی و دینامیکی بر روی اورینگ ها قرار میگیرند و از خوردگی انها جلوگیری می کنند. معمولا سختی بک آپ ها باید از سختی اورینگ بیشتر باشد.

عموما بکاپ رینگ ها دارای  سطح مقطع مستطیل شکل هستند و در فرم ها و اشکال گوناگون ساخته می شوند. بک آپ رینگ ها باید در یک تلورانس بسیار دقیق ماشین کاری شوند تا از بیرون زدگی واشر الاستومری همچون پلی اورتان جلوگیری کنند.

بک آپ رینگ

با عنوان نام بکاپ رینگ شناخته میشوند و بر خلاف تصور مردم، حلقه های پشتیبان هیچ گاه به عنوان مهر و موم مورد استفاده قرار نگرفته اند و همواره به عنوان مهری برای محافظت و پشتیبانی از سایر اجزا به شمار می رفته اند. معمولاً حلقه های پشتیبانی دارای بخش های مستطیلی هستند که از اشکال مختلف ساخته شده اند. حلقه های پشتیبان معمولاً همراه با اجزای آب بندی که معمولاً آب بند الاستومری هستند در شیار قرار می گیرند که ترجیحاً حلقه های آب بندی NBR، HNBR، VITON و پلی اورتان هستند. حلقه های پشتیبان باید با تحمل بسیار دقیق تراشیده شوند تا از برآمدگی درزگیرهای الاستومری مانند پلی اورتان جلوگیری شود. رینگ های پشتیبان که حلقه های O را نگه می دارند و در کاربردهای فشار بالا استفاده می شوند، در هر دو شرایط استاتیک و دینامیکی بر روی حلقه های O قرار می گیرند و از خوردگی جلوگیری می کنند. به طور کلی، سختی پایه ها باید بیشتر از سختی حلقه های O باشد. به عنوان یک قاعده، تاج های ذخیره دارای سطح مقطع مستطیلی هستند و در اشکال و اشکال مختلف ساخته می شوند. حلقه های پشتیبان باید با تحمل بسیار دقیق ماشین کاری شوند تا از برآمدگی واشرهای الاستومری مانند پلی اورتان جلوگیری شود.

بک آپ رینگ چیست؟

بک آپ رینگ قسمت نگهدارنده رینگ آب بندی است که در فشار بالا استفاده می شود. رینگ پشتیبان معمولا در کنار اورینگ ها و در فضای آزاد شیار نصب می شود. به طور کلی، سختی پایه ها باید بیشتر از سختی حلقه های O باشد. Viton/FKM/NBR/PTFE/Nitrilاغلب موادی هستند که به عنوان حلقه های پشتیبان استفاده می شوند.

مزایای بکاپ رینگ :

 • سطح مقطع مقعر
 • استفاده از متریال های NBR  و VITON
 • ممکن سازی حرکات متقابل در سیل
 • جلوگیری از دفرمه شدن اورینگ و حفظ و نگه داری سیل
 • بهبود فشار آب بندی و افزایش عمر خدمت سیل
 • حرکات جانبی را تسهیل میکند
 • جلوگیری از تغییر شکل حلقه O و حفظ سفتی
 • فشار آب بندی را افزایش میدهد و عمر آب بندی را افزایش میدهد
 • استفاده از اورینگ در فشار بالا بدون امکان برجستگی یا به اصطلاح برشی
 • استفاده از O-rings ساخته شده از مواد  با سختی کمتر
 • جبران شکاف های آب بندی شعاعی
 • به عنوان مهر و موم داخلی و خارجی استفاده میشود
 • قابل استفاده در حرکات چرخشی یا رفت و برگشتی
 • جبران خسارت ناشی از نوسانات شدید حرارتی
 • برای برنامه های استاتیک و پویا
 • استفاده از حلقه رزرو
 • قابل استفاده در ماشین های قالب گیری تزریق پلاستیک
 • تجهیزات صنعت نفت و گاز
 • فشار
 • بیل مکانیکی
 • ماشین آلات کشاورزی
 • دریچه ها
 • انواع مواد مورد استفاده برای حلقه های نگهدارنده
 • تفلون خالص
 • تفلون کربن 25 درصد یا تفلون کربن 35 درصد
 • تفلون برنز 40%
 • شیشه تفلون 15%

در برخی موارد که هیچ مشکل فنی وجود ندارد، می توان از خانواده پلی آمیدها استفاده کرد، به ویژه پلی آمید مبتنی بر روغن یا پلی آمید حاوی مولیبدن.

انواع بک آپ رینگ

 1. انواع رینگ های نگهدارنده آب بند خارجی (پیستونی)
 2. حلقه ساپورت بدون چاک
 • نوع CB

بخش مستطیل شکل
نوع جنس: PTFEتفلون
استفاده ثابت
امکان حرکت چرخشی و رفت و برگشتی

 • نوع SB

بخش مقعر
مواد NBR، FKM
سطح تماس بزرگ این حلقه نگهدارنده با اورینگ از اورینگ در برابر فشارهای زیاد و ضربانی محافظت می کند و از اورینگ در برابر تغییر شکل محافظت می کند.
این باعث افزایش پایداری ابعادی اورینگ و عمر مفید اورینگ می شود.
ترجیحاً برای موارد استاتیک استفاده میشود.
حرکات متقابل امکان پذیر است.

 • نوع SA:

بخش مقعر
جنس تفلون PTFE
سطح تماس بزرگ این حلقه نگهدارنده با اورینگ از اورینگ در برابر فشارهای زیاد و ضربانی محافظت می کند و از اورینگ در برابر تغییر شکل محافظت می کند.
این باعث افزایش پایداری ابعادی اورینگ و عمر مفید اورینگ می شود.
در موارد استاتیک و متحرک استفاده می شود
حرکات چرخشی و رفت و برگشتی در آن امکان پذیر است.
دیسک های شیاردار

 • نوع W:

بخش مستطیل شکل
جنس: تفلون PTFE
زاویه چاک 30 درجه یا 45 درجه
در دریچه های ثابت یا متحرک استفاده میشود
امکان حرکت چرخشی یا رفت و برگشتی
در مواردی که شیار بسته داریم و رینگ های پشتیبان بدون کارتریج مناسب نیستند این مناسب ترین گزینه برای نصب و کار است.

 • نوع SD:

سطح برش مقعر
جنس: تفلون PTFE
چاک یا زاویه برش 30 درجه یا 45 درجه
سطح تماس بزرگ این حلقه نگهدارنده با اورینگ از اورینگ در برابر فشارهای زیاد و ضربانی محافظت می کند و از اورینگ در برابر تغییر شکل محافظت می کند.
این باعث افزایش پایداری ابعادی اورینگ و عمر مفید اورینگ می شود.
در موارد استاتیک و متحرک استفاده می شود
حرکات چرخشی و رفت و برگشتی امکان پذیر است.
در مواردی که شیار بسته داریم و رینگ های پشتیبان بدون کارتریج مناسب نیستند این مناسب ترین گزینه برای نصب و کار است.
دیسک های پشتیبان مناسب برای چرخش آستین ها

 • نوع PSU:

بخش مستطیل شکل
جنس: تفلون PTFE
چاک یا زاویه برش 30 درجه یا 45 درجه
شامل دو پیچ استاندارد است که به زاویه کارتریج ها ختم می شود.
در مواردی که شیار بسته داریم و رینگ های پشتیبان بدون کارتریج مناسب نیستند این مناسب ترین گزینه برای نصب و کار است.
اندازه های مختلف برای استفاده در حلقه های پشتیبان مختلف
حلقه پشتیبانی برای مهر و موم داخلی (شفت):

 • نوع SU:

بخش مستطیل شکل
جنس: تفلون PTFE
در موارد استاتیک و متحرک استفاده می شود
حرکات چرخشی و رفت و برگشتی در آنها  امکان پذیر است.

 • نوع SB:

سطح برش مقعر
مواد: PTFE، تفلون، NBR، FKM
سطح تماس بزرگ این حلقه نگهدارنده با اورینگ از اورینگ در برابر فشارهای زیاد و ضربانی محافظت می کند و از اورینگ در برابر تغییر شکل محافظت می کند.
این باعث افزایش پایداری ابعادی اورینگ و عمر مفید اورینگ می شود.
در موارد استاتیک و متحرک استفاده می شود
دارای قابلیت متقابل است.
حلقه نگهدارنده شیاردار

 • نوع SG:

بخش مستطیل شکل
جنس: تفلون PTFE
چاک یا زاویه برش 30 درجه یا 45 درجه
در موارد استاتیک و متحرک استفاده می شود.
حرکات چرخشی و رفت و برگشتی امکان پذیر است.
در مواردی که شیار بسته داریم و رینگ های پشتیبان بدون کارتریج مناسب نیستند این مناسب ترین گزینه برای نصب و کار است.

 • نوع SC:

سطح برش مقعر
جنس: تفلون PTFE
چاک یا زاویه برش 30 درجه یا 45 درجه
سطح تماس بزرگ این حلقه نگهدارنده با اورینگ از اورینگ در برابر فشارهای زیاد و ضربانی محافظت می کند و از اورینگ در برابر تغییر شکل محافظت می کند.
این باعث افزایش پایداری ابعادی اورینگ و عمر مفید اورینگ می شود.
در موارد استاتیک و متحرک استفاده می شود
دارای قابلیت متقابل است.
در مواردی که شیار بسته داریم و رینگ های پشتیبان بدون کارتریج مناسب نیستند این مناسب ترین گزینه برای نصب و کار است.
حلقه های نگهدارنده چرخشی

 • نوع PSU:

بخش مستطیل شکل
جنس: تفلون PTFE
چاک یا زاویه برش 30 درجه یا 45 درجه
دارای قابلیت متقابل است.
در موارد استاتیک و متحرک استفاده می شود
در مواردی که شیار بسته داریم و رینگ های پشتیبان بدون کارتریج مناسب نیستند این مناسب ترین گزینه برای نصب و کار است.
جبران تغییرات دمایی بالا و تلرانس های ناشی از کشش پیچ
شامل دو پیچ استاندارد است که به زاویه کارتریج ها ختم می شود.

پرمصرف ترین محصول آب بندی  O-Ring نام دارد که در سایزها و متریال های مختلف ساخته می شود که بسته به قطر داخلی و ضخامت O-Ring مشخص است. اندازه های O-ring باید با تناسب  و کاتالوگ های استاندارد مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت باعث سایش بیش از حد یا انطباق کم و در نتیجه نشت می شود. یکی از مشکلات اصلی اورینگ ها اکستروژن است که با بک آپ رینگ ها حل شده است.                                                                                                                                                                                                                                                                                      جهت دریافت آخرین قیمت با ما تماس بگیرید                                                                                                                                                     02136870635

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

پکینگ

پکینگ ها سیل هایی متحرک هستند که در زمینه آب بندی پیستون و شافت پمپ ها کاربرد دارند. طرز نصب شان طوری است که فشار سیال لبه آب بند را به دیواره میچسباند و آب بندی را بهتر و کامل تر میکند. برای آب بندی قطعات پمپ  لازم است که حداقل یک بسته از این نوع آب بند را  بکار گرفته شده و چند آب بند را همراه هم در یک شیار قرار داد. همچنین از پکینگ در جک های هیدرولیک و پنوماتیک استفاده می شود. عموما این امر ضروریست که پکینگ هیدرولیک و پکینگ پنوماتیک در مقابل حرارات و فشار و همچنین سایش مقاومت بالایی را دارا باشند. در جک های معمولی پکینگ لاستیکی یا ان بی اراستفاده می گردد.

پکینگ

پکینگ (PACKING) یکی از رایج ترین مهر و موم ها با کاربردهای فراوان است. وظیفه اصلی بسته بندی جلوگیری از نشت مایع در قطعات استفاده شده است. جنس و ساختار بسته بندی بسته به کاربرد آنها معمولاً از لاستیک طبیعی یا مصنوعی ساخته می شود. لاستیک سازی شرکت های زیادی به طور فعال در زمینه تولید و فروش انواع بسته بندی فعالیت دارد.

پکینگ چیست؟

پس از قرار دادن (PACKING) در یک حفره مخصوص آب بندی، توسط پیچ های گلند یا همان شیار ، آب بندی در جهت محوری فشرده می شود. به دلیل حرکت نسبی شفت و پکینگ و به دلیل پلاستیکی بودن پکینگ، نیروی شعاعی ایجاد می شود که باعث تماس (PACKING) با شفت می شود. در عین حال، روان کننده همچنین لایه نازکی از روغن را روی سطح تماس ایجاد می کند که به آن “اثر باربری” می گویند. در فرورفتگی هایی که هیچ تماسی وجود ندارد، یک شیار روغن ایجاد می شود. بنابراین قطعات تماسی و غیر تماسی شکل مارپیچی را تشکیل می دهند که نقش مهمی در جلوگیری از نشت مایع دارد و اساس عملکرد پکن نیز بر اساس همین لایه های نازک و اشکال مارپیچی است.

انواع پکینگ ها :

 • پلینگ های پنوماتیکی
 • تفلونی
 • هیدرولیکی
 • دوطرفه
 • فنردار
 • گرافویل
 •  گرافیتی

 پکینگ پنوماتیک مخصوص فشار باد است. پکینگ هیدرولیک  درابعاد مختلف در جک برای پیشگیری در برابر فشار روغن به کار میرود. وجود پکینگ‌ برای پمپ هیدرولیک ضروری است زیرا در بخش‌هایی از پمپ، ممکن است هوا نشت‌کند یا وارد شود. که با انتخاب یک پکینگ مناسب، می‌توان از سیال درون پمپ محافظت کرده و مانع از ورود هوا به درون پمپ شود.

کاربرد پکینگ

پکینگ ها که معمولا بیشتر در جک های هیدرولیک و پنوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند، قطعاتی هستند که در دسته سیل های متحرک و قطعات آب بندی قرار می گیرند و در صنعت لاستیک سازی برای آب بندی و آب بندی شفت و پیستون پمپ ها و جلوگیری از نشت مایعات (مایعات سمی) می باشند.  وجود پکینگ برای پمپ هیدرولیک ضروری است، زیرا معمولاً مشکل نشتی یا ورود هوا به برخی از قسمت های پمپ وجود دارد. با انتخاب (PACKING) مناسب می توانید از مایع داخل پمپ محافظت کرده و از ورود هوا به داخل پمپ جلوگیری کنید. (PACKING) بسته به نوع کاربرد در اندازه های مختلف و از مواد مختلف تولید می شود. به طوری که در برابر فشار، گرما و همچنین سایش و خوردگی اثربخشی لازم را داشته باشند. بسته بندی ها معمولاً از لاستیک طبیعی و مصنوعی، پلاستیک یا مواد مختلفی مانند NBR، VITON، EPDM، سیلیکون، PTFE، PU، FKM و غیره ساخته می شوند، به عنوان مثال از پکینگ های لاستیکی یا NBR در جک های معمولی استفاده می شود.

ویژگی پکینگ

توانایی تحمل فشار بالا
اصطکاک کم و مقاومت شیمیایی بالا
مقاومت در برابر سایش بالا
ضد زنگ
انتقال حرارت و انتقال گرمای بالا
مقاوم در برابر تغییر شکل
کیفیت بالا
ابعاد دقیق و نصب آسان

پکینگ نوار درزگیر

یک درزگیر همانطور که از نامش پیداست از نوارهایی تشکیل شده است که در داخل شیار و پوسته مهر و موم قرار می گیرند. در آب بندی های تماسی از این نوع آب بند به عنوان ساده ترین راه برای جلوگیری از نشت روغن استفاده می شود و در موتورهایی با سرعت، دما و فشار پایین استفاده می شود. درزگیرهای نواری نیز برای محافظت در برابر گرد و غبار استفاده می شوند، اما برای آب بندی گازها مناسب نیستند. هنگامی که از نوارهای آب بندی برای آب بندی مایعات استفاده می کنیم، هر چه ویسکوزیته بالاتر باشد، آب بندی بهتری دارد. برای سیالات با ویسکوزیته کم مانند نفت سفید، مهر و موم بسیار ضعیف خواهد بود. در صورت استفاده از آب بندی نواری، سرعت شفت باید کمتر از 3 متر در ثانیه باشد. حتی هنگام استفاده از تسمه های با کیفیت بسیار بالا، سرعت شفت نمی تواند از 10 متر بر ثانیه تجاوز کند. البته با سنگ زنی و روغن کاری مناسب سطح شفت، با استفاده از نوارهای آب بندی مرغوب، در برخی موارد می توان در سرعت های تا 20 متر بر ثانیه به آب بندی مناسب دست یافت. دمای این تجهیزات معمولاً بیش از 90 درجه سانتیگراد نیست و فشار کاری برابر با فشار اتمسفر است.

پکینگ گلند سیل

نوع دیگر که کاربرد بیشتری دارد «گلند سیل» نام دارد و در کاربردهای دما و فشار بالا کاربرد دارد. به عنوان مثال، بسته بندی روغن آزبست می تواند مهر و موم مناسب را تا فشار ایجاد کند و دمای 250 درجه سانتیگراد را فراهم می کند. البته این نوع بسته بندی باید در سرعت های پایین استفاده شود. زمانی که از (PACKING) در پمپ آب استفاده می کنیم، سرعت پمپ نباید بیشتر از 6 متر در ثانیه باشد، زیرا این نوع آب بندی ها در برابر خوردگی و سطح تماس شفت و پکینگ و همچنین فشار آن بر روی مقاوم نیستند. شفت بسیار زیاد است و در نتیجه باعث خوردگی شدید می شود. در صورت داشتن فشار کاری بالا، پیچ های دستگاه باید با گشتاور بیشتری بسته شوند تا نیروی آب بندی روی شفت افزایش یابد و در نتیجه از نشتی جلوگیری شود. در این زمان سرعت شفت باید کاهش یابد زیرا سرعت و فشار شفت به یکدیگر مرتبط هستند. در فشار کم می توان سرعت را افزایش داد اما در فشار بالا باید سرعت را تا حدی کاهش داد تا آب بندی در شرایط فشار بالا دچار مشکل نشود. قاعدتاً علت نشتی (PACKING) را باید در دمای بالای ناشی از اصطکاک جستجو کرد که باعث تبخیر یا سوختن برخی از قسمت های پکینگ و نشتی می شود. در چنین مواردی، بسته بندی باید با بسته بندی جدید جایگزین شود. بسته بندی ها بسیار ارزان هستند و در مقایسه با سایر مهرها گزینه ای اقتصادی هستند. با این حال، حجم و وزن بسته بندی بسیار بالاتر از سایر مهر و موم است.

نصب پکینگ

برای تکمیل فرآیند آب بندی، این نوع آب بند باید به گونه ای نصب شود که فشار مایع داخل پمپ، لبه پکینگ را به حفره پکینگ و به دیوار فشار دهد و برای آب بندی قطعات پمپ حداقل، یک بسته از این نوع بسته بندی باید استفاده و مصرف شود. در این حالت باید چندین بسته بندی با هم در یک شیار قرار گیرند.

عملکرد پکینگ

پکینگ ها در جهات یک طرفه و دو طرفه کار می کنند و قابلیت تحمل فشار 250 تا 700 بار را دارند و محل قرارگیری آن در امتداد لبه های داخلی و خارجی نازل در صورتی که لبه های بیرونی در قسمت گردن بلندتر باشد تعیین می شود. و اگر دنده ها در قسمت داخلی بلندتر باشند در قسمت های پیستونی قرار می گیرند. و اگر هر دو لبه داخلی و خارجی متقارن باشند، از هر دو پیستون و گردن استفاده می شود. برخی از بسته بندی ها به صورت خطی هستند، برخی دیگر مرکب به نام چند لایه هستند و برخی دیگر دارای حلقه ای از لاستیک طبیعی (نیتریل) و بخشی از الیاف تقویت شده با لاستیک نیتریل (مانجد دار) هستند. گاهی اوقات یک حلقه نگهدارنده نیز برای تحمل فشار بیشتر به همراه بسته بندی استفاده می شود.

(PACKING) یک قطعه آب بندی متحرک است که به صورت دینامیکی برای آب بندی پیستون ها و شفت پمپ ها استفاده می شود. واشرها معمولاً از لاستیک طبیعی یا مصنوعی ساخته می‌شوند و بسته به جنس، در اندازه‌ها و طول عمر متفاوتی هستند. بسته بندی ها به صورت ردیفی یا چند تکه چیده شده و با الیاف تقویت می شوند. اگر برای تقویت این پکینگ ها از یک حلقه نگهدارنده استفاده شود، مقاومت فشاری آنها افزایش می یابد.                                                                          جهت دریافت آخرین قیمت با ما تماس بگیرید                                                                                                          02136870635

قیمت این محصول:
تماس بگیرید

وی سیل

از مهم ترین کاربرد های وی رینگ در سیستم آب بندی میتوان  جلوگیری آن  از گرد و خاک، نشتی آب و بعضی از پودر های درشت در سیستم را نام برد.  این امر سبب افزایش راندمان دستگاهها هیدرولیکی و پنوماتیکی میشود . میتوان اظهار داشت وی رینگ یا وی سیل در یک قطعه آب بندی نیست ولی میتواند قطعه های اصلی آب بندی را تقویت و حمایت کند تا بهره وری بیشتری داشته باشند.

وی سیل

یکی از مهمترین کاربردهای V-seal  در سیستم آب بندی، جلوگیری از ورود گرد و غبار، نشت آب و برخی پودرهای درشت به داخل سیستم می باشد. این امر باعث بهبود کارایی دستگاه های هیدرولیک و پنوماتیک می شود. می توان بیان کرد که V-ring یا V-seal بخشی از قسمت آب بندی نیست، اما می تواند قطعات اصلی آب بندی را تقویت و پشتیبانی کند و عملکرد آنها را افزایش دهد.

وی سیل چیست؟

وی سیل ها چیزهای به ظاهر ساده ای هستند، اما در واقع قطعات پیچیده و دقیقی هستند.مدارهای هیدرولیک نمی توانند فشار روغن مورد نیاز را بدون استفاده از وی سیل حفظ کنند.علاوه بر این، وی سیل ها از ورود آلاینده ها به سیستم جلوگیری می کنند.

مزایای وی سیل :

 • وی سیل را می توان به آرامی برای کاهش فشار اولیه در سیستم فعال کرد.
 • شرایط نیروی گریز از مرکز را تحمل می کند.
 • به دلیل لاستیک بودن آن، در هنگام مونتاژ می تواند کشیده شود.

انواع وی رینگ:

 • VA
 • VS
 • VL

به طور کلی،  وی سیل به دو صورت عمل می کند:
استاتیک: درزگیرها از نشت روغن از اجزای ثابت جلوگیری می کنند.
دینامیک: درزگیرها از نشت روغن از قطعات متحرک جلوگیری می کنند.

انواع وی سیل بر اساس نوع و شکل طبقه بندی

وی سیل ها بر اساس نوع و شکل طبقه بندی می شوند. انواع v- seal به شرح زیر است:

حلقه Oیا اورینگ

اورینگ ها رایج ترین مهر و موم ها در تجهیزات هیدرولیک صنعتی هستند و از لاستیک مصنوعی ساخته می شوند.آنها به دو صورت استاتیک و دینامیک استفاده می شوند.اما به دلیل فرسودگی در محورهای چرخشی از آنها استفاده نمی شود. این مهر و موم ها در یک شیار بین دو سطح قرار می گیرند و فشرده می شوند.سطح اورینگ های مورد استفاده در قطعات دینامیکی باید صاف باشد. در کاربردهای فشار استاتیک و فشار بالا باید از حلقه راهنما استفاده شود.حلقه های راهنما معمولا از پنبه، چرم، پلاستیک مصنوعی یا لاستیک ساخته می شوند.

وی سیل U و V

پک های U و Vپک مهر و موم های دینامیکی هستند.آنها از چرم، لاستیک طبیعی یا مصنوعی، پلاستیک یا سایر مواد U و V شکل ساخته شده اند.این آب بند ها معمولاً روی پیستون، انتهای میله پیستون و محور پمپ نصب می شوند تا از نشت روغن جلوگیری شود.لبه آنها تحت فشار است به طوری که فشار روغن لبه بسته بندی را به سطح می راند. یک سد قوی در برابر نشت روغن ایجاد میکنند.

مهر بند شعاعی

کاسه های نمدی در واقع شکل تغییر یافته ای از کاسه های U و V شکل هستند. یک فنر در اطراف لبه لاستیکی برای فشار دادن لبه به سطح تعبیه شده است و لبه بیرونی آن فلزی است. با فشار داخل کیس برای رفع آن نصب می شود. این مهر و موم ها دینامیک هستند و معمولاً بر روی محورهای چرخشی و با لبه رو به روغن نصب می شوند. گاهی اوقات از کاسه های نمدی دو لبه برای جلوگیری از نشت روغن در دو جهت مخالف استفاده می شود.

مهر و موم لبه و مهر و موم فلنج

بسته های لبه و فلنج مهر و موم های پویا هستند، آنها از چرم، لاستیک مصنوعی، پلاستیک یا مواد دیگر ساخته شده اند. آنها معمولاً در پیستون ها و میله های پیستون استفاده می شوند. دراز کردن لبه این مهر و موم ها از نشت روغن جلوگیری می کند.

مهر و موم مکانیکی

آب بندی های مکانیکی معمولاً از فلز و لاستیک ساخته می شوند و دینامیک هستند. گاهی اوقات قسمت دوار آن از مواد کربنی ساخته شده و با فولاد تقویت می شود. این مهر و موم ها به گونه ای بر روی محور چرخش نصب می شوند که قسمت بیرونی آنها به محفظه متصل می شود. قسمت داخلی آن به محور متصل است.فنر این دو قسمت را کنار هم نگه می دارد. حلقه لاستیکی یا دیافراگم برای ایجاد انعطاف جانبی مهر و موم و حرکت قسمت چرخان آن عمل می کند.

مهر و موم فلزی (O-Ring فلزی)

مهر و موم های فلزی مشابه رینگ های پیستون موتور از نوع دینامیکی هستند. آنها از فولاد ساخته شده اند. این مهر و موم برای پیستون و میله پیستون استفاده می شود. دو نوع مهر و موم فلزی وجود دارد. در آنهایی که خاصیت فنری ندارند، نشت روغن زیاد است. اما مهرهای فلزی که خاصیت فنری دارند نشتی روغن متوسطی دارند. با این حال، هنگامی که مهر و موم های فلزی دقیق نصب می شوند، نشت روغن کاهش می یابد و برای عملیات در دمای بالا مناسب هستند.

بسته بندی گلند

از پدهای فشرده سازی نیز به صورت پویا استفاده می شود. آنها از پلاستیک، آزبست، پنبه با لایه های لاستیکی یا فلزات انعطاف پذیر به شکل حلقه های منفرد یا حلقه های جامد ساخته شده اند. کاربرد این نازل ها مشابه پکینگ های U و V است. بسته بندی تخلیه برای کاربردهای کم فشار مناسب است و روانکاری آنها مهم است. زیرا در صورت خشک شدن، احتمال خراشیدگی سطح قطعات متحرک وجود دارد.

واشر

ساده‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نوع آب‌بندها واشرهایی هستند که کاربرد استاتیکی دارند. آنها از مواد مختلف فلزی و غیرفلزی ساخته می شوند و اشکال مختلفی دارند. واشرها بین سطوح جفت قرار می گیرند و به عنوان مهر و موم عمل می کنند.
وی سیل  با کاربرد گسترده خود در صنعت پنوماتیک توانسته اند کمک قابل توجهی به جلوگیری از ورود گرد و غبار، پاشش آب و روغن از محیط به داخل دستگاه ها داشته باشند که این امر باعث افزایش راندمان دستگاه های هیدرولیک و پنوماتیک شده است. با توجه به ارتفاع و ضخامت لبه ها ، حلقه های V شکل به سه گروه VL، VS  و VA تقسیم می شوند که تقریباً همه آنها عملکرد ثابتی دارند.

V-SEAL به طور کامل از لاستیک ساخته شده است و از یک بدنه و یک لبه مخروطی متصل به بدنه تشکیل شده است بر روی یک شفت نصب می شود و می چرخد. لب بند در مقطع عمود بر محور نصب میشود . محفظه لبه و در عین حال مهر و موم را روی شفت قرار می دهد. وی سیل ها به ظاهر ساده هستند، اما در واقع قطعات پیچیده و دقیقی هستند.مدارهای هیدرولیک نمی توانند فشار روغن مورد نیاز را بدون استفاده از وی سیل حفظ کنند.                                                                                                                                                                                                                                                جهت دریافت آخرین قیمت با ما تماس بگیرید                                                                                                                                      02136870635

قیمت این محصول:
تماس بگیرید